Tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne

  • konferencyjne
  • symultaniczne
  • konsekutywne

Tłumaczenie konferencyjne to tłumaczenie ustne, dzięki któremu przekazywane są słowa mówcy, jego charakterystyczny styl wypowiedzi, ton i przekonania. Współpracujemy z osobami, które potrafią być dyskretnymi, ale niezastąpionymi uczestnikami spotkania. Oferujemy tłumaczenia na dowolny język i z dowolnej dziedziny – tłumaczeniami wystąpień Twoich i gości zawsze zajmie się specjalista. Na życzenie zapewniamy również sprzęt do obsługi technicznej konferencji.

Tłumaczenie symultaniczne to Mount Everest w dziedzinie tłumaczeń. Odbywa się w dźwiękoszczelnej kabinie, tłumacz w czasie rzeczywistym przekłada na język obcy wypowiedź mówcy, uczestnicy konferencji słyszą ją w słuchawkach. Tłumaczeniem zawsze zajmują się na zmianę dwie osoby, ponieważ poziom skupienia i stresu podczas ich pracy jest porównywalny do poziomu napięcia pilota samolotu pasażerskiego. Ty jednak możesz być spokojny, bo pracę podczas Twojej konferencji zlecimy wysokiej klasy specjalistom o żelaznych nerwach.

Tłumaczenie konsekutywne jest najczęściej spotykane podczas przemówień, uroczystych gali, spotkań biznesowych, specjalistycznych czy rozmów w niewielkich grupach. Tłumacz stoi lub siedzi obok mówcy i powtarza w języku obcym kolejne fragmenty jego wypowiedzi. Liczy się tu mistrzostwo językowe, opanowanie, dobra pamięć i nierzadko kreatywność. Nasi tłumacze mają te cechy. Ty masz pewność udanej konferencji.