Biuro tłumaczeń w Krakowie

Biuro tłumaczeń Translation Street powstało 2009 roku w Krakowie. Od tego czasu rozwijamy naszą działalność nie tylko na obszarze lokalnym i ogólnopolskim, ale też na rynku globalnym. Dzięki naszej szczególnej dbałości o jakość, terminowość, relacje i współpracę z najlepszymi tłumaczami, redaktorami, korektorami, grafikami, copywriterami na świecie i w Polsce zaufało nam już wiele zagranicznych firm i marek. Dotychczasowi partnerzy pochodzą m. in. z Holandii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Niemiec, Hiszpanii, Portugalii, Szwecji, Norwegii, Włoch, Czech, Słowacji, Brazylii, Chin, Japonii czy Korei. Mamy za sobą liczne współprace z klientami indywidualnymi, jak i przedsiębiorcami z lokalnych krakowskich firm, którzy na co dzień powierzają swoje biznesowe sprawy naszym specjalistom.

Lata pracy przełożyły się na cenne doświadczenie i wiedzę, którą regularnie pogłębiamy. Wieloletni staż zawodowy oraz zaangażowanie sprawiają, że z łatwością identyfikujemy potrzeby rynku, dopasowując działania do wymagań naszych klientów. Zespół Translation Street tworzą profesjonaliści o wszechstronnych umiejętnościach i dedykowanych specjalizacjach. Dzięki pracy zespołowej jesteśmy w stanie sprawnie realizować wysokiej jakości usługi tłumaczeniowe w wyznaczonym terminie. Od samego początku stawiamy na ciągły rozwój, podążając za rozwiązaniami, które wyznaczają aktualne trendy. Nasze biuro pełne jest ambitnych i utalentowanych osobowości, które wykazują doskonałą znajomość współczesnego świata i znakomicie orientują się w bieżących wątkach społecznych, politycznych czy kulturowych. Znajomość poszczególnych zagadnień idzie w parze z perfekcyjnym przygotowaniem zawodowym, co przekłada się na najwyższą jakość przekładu oraz realizację pozostałych usług z naszej oferty. Biuro tłumaczeń Kraków to agencja godna zaufania, wykonująca swoją misję sumiennie i z poufnością.

Czytaj więcej

Tłumaczenia pisemne, specjalistyczne i redakcja

Jednym z top filarów naszej działalności są tłumaczenia pisemne. Tłumaczymy niemalże na wszystkie języki świata średnio w 200 kombinacjach językowych rocznie. Lubimy językowe wyzwania, dlatego wykonujemy zarówno tłumaczenia zwykłe i uwierzytelnione, jak i techniczne, finansowe i prawnicze, IT, medyczne, farmaceutyczne, branżowo-specjalistyczne, marketingowe i literackie. Nasza załoga to tłumacze, tłumacze przysięgli, redaktorzy, copywriterzy, graficy i menadżerowie – profesjonaliści o wyjątkowym wyczuciu językowym i umiejętnościach, którzy czuwają nad zgodnością treści i formy, tak aby Twój tekst w finalnym kształcie mógł nadal najlepiej spełniać swoje cele i funkcje. Teamwork to nasza strategia organizacji i jakości, więc nad Twoim tekstem pochyla się sztab specjalistów, którym nie umknie najmniejszy detal.

Nasze biuro tłumaczeń Kraków tworzą  wprawni i wykwalifikowani znawcy słowa z wieloletnim doświadczeniem. Zatrudniamy także wielu native speakerów, którzy czuwają nad poprawnością językową każdego tekstu. Bez względu na to, czy zlecasz nam tłumaczenia w parze językowej angielski-niemiecki, prosty tekst użytkowy czy wysoce specjalistyczny przekład, zawsze możesz liczyć na rzetelnie i solidnie zrealizowane zlecenie. Oferta naszego biura obejmuje zarówno tłumaczenia specjalistyczne z wąskich dziedzin (w tym m. in. treści o tematyce przemysłowej, finansowej, czy medycznej), jak i tłumaczenia uwierzytelnione wszelkich dokumentów ( m. in. umowy, faktury, akty notarialne, pisma urzędowe, dyplomy z uczelni, prawa jazdy, akty stanu cywilnego czy wyroki sądowe oraz wszelkie dokumenty posiadające moc prawną). W naszej ofercie znajdują się też tłumaczenia kreatywne, usługa lokalizacji oprogramowania i tłumaczenia stron WWW.

Pomimo że język angielski to dominujący język źródłowy i docelowy w zlecanych nam pracach, jesteśmy otwarci na usługi w każdej parze językowej. Chętnie stawiamy czoła nowym wyzwaniom i nieustannie podnosimy kwalifikacje, co napędza  nasz zespół do dalszego działania. Dzięki kompetencji zespołu i sumiennej pracy, nasze biuro tłumaczeń w Krakowie wypracowało stabilną pozycję w swojej branży, oferując profesjonalne i terminowe usługi.

Translation Street – biuro tłumaczeń w Krakowie – lider tłumaczeń ustnych

Translation Street – biuro tłumaczeń w Krakowie, to również niezawodny dostawca usług tłumaczeń ustnych, w szczególności konferencyjnych: symultanicznych (kabinowych), konsekutywnych i innych: szeptanych, środowiskowych, sądowych, towarzyszących, a vista, liaison. Nasi tłumacze mają za sobą dziesiątki tysięcy godzin doświadczenia zdobytego podczas tłumaczenia spotkań biznesowych, międzynarodowych konferencji specjalistycznych, uroczystych gali, autorskich spotkań wydawniczych i tym podobnych wydarzeń. Podążamy za trendami i potrzebami rynkowymi, dlatego zawsze jesteśmy gotowi do współpracy i realizacji tłumaczeń ustnych we wszystkich parach językowych i specjalizacjach, na które właśnie jest zapotrzebowanie. To my zapewniamy najlepszych specjalistów i dbamy o obsługę od strony technicznej, tym samych współtworząc sukces Twojego wydarzenia.

Tłumaczenia, które nam zlecasz, mogą być wykonane w naszym biurze lub w dowolnie wyznaczonym przez Ciebie miejscu. Klienci dają nam siłę i to dla nich nieustannie zmieniamy się na lepsze. Lata spędzone na pogłębianiu zawodowych umiejętności zaowocowały pozycją lidera. Dobrze wiemy, co jest podstawą rzetelnego przekładu, każdorazowo gwarantując Klientom spokój o los powierzonych nam prac.

Usługi kreatywne, lokalizacja

Wizytówką biura tłumaczeń w Krakowie Translation Street jest też wszechstronność. Wysłuchamy Twoich potrzeb i zajmiemy się każdym gotowym tekstem lub ideą, bo zależy nam, żeby Twój komunikat miał odpowiedni potencjał i siłę. Gdy tekst stawia opór po przekroczeniu granic językowo-kulturowych, jesteśmy dla Ciebie po to, aby zaoferować usługi kreatywne: transkreację, czyli tłumaczenie kreatywne np. materiałów marketingowych napisów czy scenariuszy filmowych, tworzenie haseł reklamowych, copywriting.

Z prawdziwym zaangażowaniem pochylamy się nad każdym zleceniem, by nadać im określony styl. Tylko dzięki skrupulatnym działaniom i pracy zespołowej jesteśmy w stanie osiągnąć konkretne rezultaty, które zawsze trafiają w wizję naszych Zleceniodawców. Jako grupa specjalistów z zamiłowaniem do wszystkiego, co humanistyczne, z pasją oddajemy się kreatywnym zleceniom, tworząc treści wymagające nieszablonowego podejścia.
Zajmujemy się również lokalizacją oprogramowania, materiałów multimedialnych, stron internetowych. Tutaj nasi doświadczeni specjaliści zadbają o każdy szczegół: standaryzację nazw zakładek, przycisków i komend, dostosowanie walut i jednostek miar, zapisu godzin, sposobu nawigacji, zwrotu do adresata.
Realizując zlecane nam usługi kreatywne i lokalizacyjne opieramy się o szczegółowe i uważne dostosowanie treści i formy do realiów kultury, w której Twój tekst ma funkcjonować.

DTP

O formę Twojego tekstu zadbamy również w zakresie wizualnym. Na życzenie naszych klientów zapewnimy najlepsze opracowanie graficzne Twojego tekstu: ulotki, infografiki, plakatu czy najnowszej oferty i dostarczymy tekst gotowy do druku. Jeśli zależy Ci na walorze estetycznym i chcesz, żeby każda tabelka i każdy obraz idealnie komponował się w układ tekstu, zaproponujemy skład w ramach naszej oferty.

Swoją pracę opieramy na ścisłych zaleceniach Klienta, lecz sami też jesteśmy w stanie zasugerować innowacyjne i ciekawe rozwiązania, które wpisują się w aktualne trendy. W ciągu wielu lat udało nam się wypracować strategię pozwalającą na tworzenie zaawansowanych opracowań graficznych, które stanowią chwytliwe dopełnienie każdej treści. Jeśli chcesz trafić do szerokiego grona odbiorców celnym przekazem, postaw na ponadprzeciętną jakość, którą oferuje Ci nasze biuro tłumaczeń. Biuro tłumaczeń w Krakowie Translation Street – wszechstronnie wychodzimy naprzeciw wszystkim Twoim oczekiwaniom i potrzebom. Terminowo. Słowo.