Konsekutywne

Tłumaczenia konsekutywne

Czym są tłumaczenia konsekutywne?

Tłumaczenia ustne dzielą się na dwa rodzaje: tłumaczenia konsekutywne oraz symultaniczne. Jedne i drugie wymagają ogromnej wprawy w posługiwaniu się językiem obcym i stosuje się je równie często. Tłumaczenie konsekutywne może odbywać się w sali mieszczącej wielojęzyczną publiczność lub też ogranicza się do spotkania w wąskim gronie. Istotą jest przekład z ojczystego języka mówcy na język zrozumiały dla wszystkich odbiorców – a tę rolę odgrywa wykwalifikowany tłumacz.

Czytaj więcej

Tłumaczenie konsekutywne – jak to wygląda?

Pokonywanie barier językowych może przybrać różne formy. Przekład ustny z języka źródłowego na docelowy jest najpopularniejszą i najszybszą z metod, a w wykonaniu człowieka również i najdokładniejszą. Tłumaczenie konsekutywne ma charakter użytkowy, co oznacza, że wykonywane jest na potrzeby różnych przedsiębiorstw i instytucji.

W praktyce ten rodzaj przekładu ustnego polega na tłumaczeniu wypowiedzi prowadzącego w niewielkich odstępach czasowych. Mówca robi przerwy co kilka minut, by dać tłumaczowi czas na przekazanie treści zgromadzonym. Ten z kolei skupia się na najważniejszych kwestiach, zachowując sens wypowiedzi.

Pamięć doskonała i maksymalny poziom skupienia

Zawód tłumacza ustnego wymaga cech umożliwiających wykonywanie pracy w bezstresowy sposób. W nawiązaniu do długości wypowiedzi mówcy można przypuszczać, że największym atutem tłumacza jest doskonała pamięć. Tymczasem, aby jak najlepiej odwzorować treść prowadzącego, wystarczy notes i długopis. Na podstawie sporządzonych symboli tłumacz przekazuje główne wątki i kluczowe informacje. Z tego powodu przekład może wydawać się nieco krótszy niż wypowiedź mówcy.

Co jest potrzebne w pracy tłumacza?

Praca tłumacza ustnego jest bardzo wymagająca. Choć na codziennej scenie gości głównie satysfakcja i możliwość współpracy z ludźmi z międzynarodowego środowiska, za kurtyną nieustannie stoi odpowiedzialność, rzetelność i wysoka odporność na stres.

Nasi tłumacze doskonale odnajdują się w każdej sytuacji. Niezależnie od tego, czy są to tłumaczenia konsekutywne w Krakowie – gdzie nasze biuro ma swoją siedzibę – czy w dowolnym punkcie na mapie, dajemy gwarancję udanego przekładu.

Tłumaczenia konsekutywne w biznesie i negocjacjach

Tłumaczenia konsekutywne odbywają się bez wykorzystania kabin. Daje to możliwość bezpośredniej interakcji zarówno z mówcą, jak i publicznością. Tłumacz oraz prelegent mają czas na ewentualne wtrącenia, mogą pojawić się również pytania z sali. Stąd też chętnie wykorzystywane są w negocjacjach, na spotkaniach biznesowych i konferencjach.

Masz przed sobą spotkanie w międzynarodowym gronie? Potrzebne Ci tłumaczenia konsekutywne w Krakowie? Skontaktuj się z naszym biurem. Znajdziemy tłumacza, który rzetelnie wykona swoją pracę i stajnie się częścią Twojego sukcesu.

Możesz na nas liczyć

Jako zgrany team o językowych pasjach jesteśmy w stanie zapewnić Ci wszystko, co jest potrzebne do pomyślnego przebiegu spotkania. Tłumacze Translation Street biegle posługują się językami, również niszowymi. Zawiłe konstrukcje, specjalistyczne słownictwo czy wreszcie swoboda wypowiedzi – to wszystko mamy opanowane do perfekcji.

Naszą specjalizacją są tłumaczenia konsekutywne w takich dziedzinach, jak przemysł, finanse, prawo, marketing, medycyna czy gałęzie IT. Tłumacze naszego biura sprawnie orientują się w sensie wypowiedzi mówcy, cechuje ich też koncentracja, podzielność uwagi, wysoka kultura osobista oraz umiejętność zachowania stoickiego spokoju. Współpracę z Translation Street możesz nawiązać z pełnym zaufaniem.

Tłumaczenia konsekutywne w Krakowie – naszą dumą jest Twój sukces

Dobry tłumacz jest jak cień – ledwie zauważalny i niezwykle dyskretny. Powinien wychwytywać niuanse i rozważnie ubierać je w słowa, tworząc precyzyjne łańcuchy zdań. Wiemy, jak zależy Ci na tym, by Twoje intencje zostały zrozumiane w obcym języku – od tego właśnie jesteśmy!

Możesz bez obaw powierzyć swoje tłumaczenia specjalistom od słów. Kluczowe cechy i wykształcone umiejętności naszych tłumaczy przełożą się na Twój sukces, dając nam kolejny powód do dumy, będącej rezultatem partnerskiej współpracy.